Мечът на Истината RP
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Мечът на Истината RP

Впуснете се в приключение в света на Мечът на Истината
 
ИндексПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Ебинисия - призраци от миналото.

Go down 
+2
Рик Рал
rivan
6 posters
Иди на страница : Previous  1, 2
АвторСъобщение
blackrose
Боец



Брой мнения : 14
Join date : 06.03.2011

Ебинисия - призраци от миналото. - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Ебинисия - призраци от миналото.   Ебинисия - призраци от миналото. - Page 2 Icon_minitimeСря Май 04, 2011 12:34 am

-Досадно!- Казах след като влязохме в замъка.
Всички стражи се скупчваха около нас и се налагаше да им викам да се мръднат. Но факта, че носех Господаря Рал си имаше и предимства. Щом го видеха всички се дръпваха и правеха каквото им кажа.
-Къде е стаята на Господаря Рал?-Попитах един войник и той веднага ме упъти. Докато вървяхме цялата групичка ме следваше послушно. Щом стигнахме влязох вътре. Беше доста разхвърляно и имаше всякакви предмети. След като прекрачих прага веднага усетих нещо, но то не беше от значение. Оставих Рик на земята в центъра на стаята и извиках един страж.
-Донесете ми всичкия магьоснически пясък, който намерите.
Той веднага изчезна някъде и след няколко минути се върна, носейки една малка торбичка. Тя трябваше да стигне.
-Какво правиш?-Появи се Мимия зад мен.
-Всички да излязат!! Веднага!-Извиках и всички тръгнаха към вратата.-Ти не!-Казах и дръпнах Кейлън.-Ти може да си полезна. Никой да не влиза! По-добре си съберете багажа. Утре сутрин тръгваме.-Казах и заключих вратата на стаята.
Чувах, как всички мърморят, но не им обърнах внимание. Вместо това започнах, да чертая магически кръг около Рик. Щом го свърших, изсипах магьосническия пясък до момчето и направих всички нужни линии без една.
-Това ще помогне ли? – Попита изповедника.
-Не се притеснявай. Твоята роля е проста. Стане ли нещо с пясъка трябва да ме изповядаш. Разбра ли?-Тя кимна в отговор.
Значи оставаше да го измъкна Рик от затвора му. Отидох до леглото и свалих всичките си брони. Щяха да пречат, а потника и панталоните ми бяха идеални за целта. Да си призная без броните изглеждах доста добре, изглежда дори и Кейлън се изненада. Сега обаче идваше трудната част. Застанах над Рик и взех един нож, с който си срязах ръката и накарах Рик да изпие малко от кръвта ми. На изповедника зад мен това не се хареса, но нямаше право на глас. Сега довърших последната линия върху магическия пясък и допрях челото си до това на Рик. Моментално се появих в съзнанието му. Беше доста мрачно. Трябваше да го намеря и измъкна от капана му бързо, защото това ме изтощаваше много. След като го измъкнех сигурно щях да съм в безсъзнание, но нямах избор. Огледах се и се насочих към единственото светло място в съзнанието му. Той трябваше да е там.
Върнете се в началото Go down
Рик Рал
Изповедник
Рик Рал


Брой мнения : 410
Join date : 20.04.2009
Age : 28

Ебинисия - призраци от миналото. - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Ебинисия - призраци от миналото.   Ебинисия - призраци от миналото. - Page 2 Icon_minitimeСря Май 04, 2011 4:08 pm

Рик нямаше представа какво се случва. Всичко пред очите му бе в пълен мрак, а до ушите му достигаха смътни гласове, освен досегашното тракане на вериги. На моменти успяваше да различи думи и дори цели изречения. Ала всичко се промени, когато някаква бяса светкавица разцепи мрака. Тогава изповедникът успя да види металните окови, коло ръцете и краката му. Дали това беше реалността или просто беше сън?
Пареща болка докосна главата му и го накара да се извие от болка напред. Предположи, че тялото му се е помръднало, но поради тъмнината не можеше да определя колко. Сигурно се намираше в някой капан, поставен от Елизабет. Все още не успяваше да осъзная как се промени... Държанието й беше коренно различно от преди. Той не я познавах много добре, но беше създала друго впечатление у него по време на престоя в морещерската кула.
Сигурно случващото се в момента дори не беше реалност, ако беше някаква магия просто съзнанието му си правеше илюзии. А възможно ли бе наистина да е буден и да окован във вериги? Втора светкавица, този път още по-бяла. Какво се случваше?
Ала този път светлината не изчезна, веднага след искрящата мълния във въздуха се появиха символи, които му усигоряваха видимост. Веднага ги разпозна - вероятно някой магьосник ги рисуваше, все пак кой друг умееше да ги прави така перфектни, без грешка. Магическите руни се въртяха в кръг около Рик, ала въпреки това не се случваше нищо друго. Тогава той осъзна, че външният шум бе изчезнал. Оставаше му само надеждата това да е добър знак.
В следващия миг парещата болка отново се бе завърнала и той бе принуден, да се отпусне на оковите си, за да се почувства по-добре. Всъщност не му бе никак комфортно, но поне не го болеше толкова.
-Рик. - тих и далечен глас се разнесе из тежкия въздух, ала русокосият младеж не можеше да определи посоката, откъдето идваше.
-Рик...Рик...Рик - думите ставаха по-настоятелни, ала все още така далечни.
Трета светкавица. Този път белите искри препокриха всички останали цветове и той бе принуден да затвори очи. Досега беше станал свителен на какви ли не неща, за които обикновените хора само си мечтаеха, но това вече беше наистина необичайно. Беше като затворник на собственото си тяло...
-Рик. - гласът беше точно до него, ала светлината му пречеше да види кой изрича името му.
Върнете се в началото Go down
https://swordoftruth.catsboard.com
mimolinka92
Чародейка
mimolinka92


Брой мнения : 120
Join date : 10.06.2009
Age : 31
Местожителство : Стара Загора

Ебинисия - призраци от миналото. - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Ебинисия - призраци от миналото.   Ебинисия - призраци от миналото. - Page 2 Icon_minitimeСря Май 04, 2011 9:47 pm

"Какво ли правят вътре?И дали нещата вървят на добре?"
Мимия стоеше пред вратата на Рик като си почиваше.Все още не можеше да разбере как нящата се случиха толкова бързо и защо вмомента не можеше да помогне.По някаква странна причина се чувствеше не на място,а и способностите й бяха в процес на развитие.Затова може би това беше добре,че не е вътре.
Замислена над тези работи момичето усети,че се самосъжалява.Разтърси глава и залитна напред.Алкохола,който беше погълнала и се отразяваше зле.Въздъхна унило и направи усилие да се раздвижи.Когато го стори тръгна по коридора разминавайки се с много на брой стражи.През главата й мина мисълта,че може би се е случило нещо,но после се сети,че на определен интервал време стражата се сменяше.Наблюдаваки действията на сменящите се мъже момичето започна да се катери по стълбите нагоре.След което се озова на друг коридор.Този път постлан с дебел червен килим и навсякъде с факли се осветяваше.Пред нея нямаше никакви многобройни врати както в останалите коридори.Само срещу нея имаше и изглеждаха както много високи,то толкова и масивни.Превлечена от тях,Мимия се запъти тичешком.Спря се и долепи ухо.Не долаваше никакъв шум,следователно стаята беше празна.Натисна ключалката и вратата се отвори.Надзърна вътре и после се шмугна.Намираше се в библиотеката и то без никой да я безпокои.Щастлива от този факт тя започна да се разхожда измежду редовете и да разглежда различните книги.А там...имаше си всичко!Книги за магията,отвари,проклятия и тем подобни.А всичко това събрано на едно място.Готова да се разплаче от радост Мимия се очърна назад и се загледа в далечината.
-Каква ли е това?-запита се сама.
Набързо тръгна,а накрая се затича.Когато стигна се оказа една книга отделена от другите и сложена на подложка.Очите на момичето щяха да излязат от орбита.Това че една книга е отфелена от останалите и сложена на много видно място означаваше,че е специална.А щом е специална,то тя,Мимия трябваше да я пипне и а прочете част от нея.Затова чародейката набързо се огледа,за да се увери,че никой не я следва и веднага отиде при книгата.Докосна я по кориците,които бяха кожени и ахна.После леко я подхвана и я отвори.Секунди след това чародейката започна да изчезва.
Върнете се в началото Go down
DARTHVERENI
Драконът на възмездието
DARTHVERENI


Брой мнения : 82
Join date : 01.02.2010

Ебинисия - призраци от миналото. - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Ебинисия - призраци от миналото.   Ебинисия - призраци от миналото. - Page 2 Icon_minitimeСря Май 04, 2011 10:56 pm


Варан се бе облегнал на стената на стаята на Рик като вратата беше от лявата му страна. А с парцал и смазка взети между другото от един стражник лъскаше единия меч. Този, който обикновено ползваше с лявата си ръка. Не, че това има/ше голямо значение. Свърши с лъскането, както и впрочем със смазката и хвърли парцала в близък кош за боклук. Прибра меча. Другият вече бе смазан
- Някой има ли представа, какво правят вътре? - попита той.
Един по един всички поклатиха глави от горе надолу в знак на отрицание. (по български Smile Razz )
- Ще ида да хапна и после в стаята си. Може и ти - да дойдеш - каза го на Елъди. Отдели се от стената и тръгна по коридора. Докато вървеше мислеше: "Напоследък май съм се отклонил от дълга/похода" Надникна през една отворена врата. Оказа се на библиотеката. Но това, което му привлече вниманието беше Мимия. И по - точно, това че изчезваше. Неподвластният не губи време, а веднага се втурна към нея. Успя да я грабне за дрехата и да я дръпне, а книгата падна на земята и се затвори.
- Малко по-внимателно. Какво беше това?
Върнете се в началото Go down
http://www.adventurworld.niceboard.net
rivan
Господарят Рал
rivan


Брой мнения : 417
Join date : 20.04.2009

Ебинисия - призраци от миналото. - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Ебинисия - призраци от миналото.   Ебинисия - призраци от миналото. - Page 2 Icon_minitimeЧет Май 05, 2011 12:47 am

Нямах друг избор освен да послушам Пейн. Щом затвори вратата се запътих към стаята ми. Вътре всичко беше подредено и тогава осъзнах, че нямам нищо, което да събера. Всичко вече беше в раницата ми. Легнах на леглото и се загледах в тавана. Докато лежех, бързо се унесох и заспах. Сънувах обичайните кошмари, но този път бяха по спокойни. Когато се събудих, се огледах и видях, че още е тъмно, явно не беше минало много време. Станах и отидох до огледалото. Огледах се, защото ми се стори, че очите ми са сменили цвета си. След няколко минути на взиране, забелязах че имат лек синкав оттенък, който ги караше сега да изглеждат лилави. Това беше странно, но засега нямаше да го мисля. Излязох от стаята и отидох да проверя дали Пейн е свършила. Когато стигнах, пробвах да вляза, но беше затворено. Явно щях да почакам още.
Върнете се в началото Go down
mimolinka92
Чародейка
mimolinka92


Брой мнения : 120
Join date : 10.06.2009
Age : 31
Местожителство : Стара Загора

Ебинисия - призраци от миналото. - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Ебинисия - призраци от миналото.   Ебинисия - призраци от миналото. - Page 2 Icon_minitimeЧет Май 05, 2011 3:27 am

-Виж какво аз съм внимателна.
Раздразнено момичето погледна към Варан.За какво трябваше да е внимателна.Та тя стоеше пред книгата,коятолека полека се пълнеше със страници и разказваше история за земи които досега не са били обитавани и за магични същества,които са в разцвета на силите си.И изведнъж от нищото развалят малката магия,която я беше опиянила.
-А това е книга,която разказваше някаква история.
После Мимия се наведе да вземе книгата,която отново беше затворена.Разгледа я внимателно за драскотини и въздъхна облекчително.Всичко беше наред.
-Надявам се,че Рик няма да има нищо против да взема книгата на заем.Когато я прочета отново ще си я върна на мястото.
Чародейката се усмихна и се обърна към Варан.Изгледа го и криво му се усмихна.
-Не мислех че библиотеката е място за хора,които обичат да се бият.
Върнете се в началото Go down
DARTHVERENI
Драконът на възмездието
DARTHVERENI


Брой мнения : 82
Join date : 01.02.2010

Ебинисия - призраци от миналото. - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Ебинисия - призраци от миналото.   Ебинисия - призраци от миналото. - Page 2 Icon_minitimeЧет Май 05, 2011 5:48 am


Варан се засмя
- Но пък е подходящо място ако някой обича да чете - отвърна той разглеждайки заглавията по равтовете. - И нямам теб предвид. - Издърпа една, разтвори я, прелисти я набързо и я върна на мястото й
- Като стана дума за четене - погледна младата магьосница и книгата, която бе държала преди малко - одеве не аз се разтварях във въздуха. Буквално. Тъй, че по-добре я остави.
Войнът излезе от библиотеката и се отправи към кухнята. Където хапна салата от марули и репички и хляб и сирене.


Върнете се в началото Go down
http://www.adventurworld.niceboard.net
blackrose
Боец



Брой мнения : 14
Join date : 06.03.2011

Ебинисия - призраци от миналото. - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Ебинисия - призраци от миналото.   Ебинисия - призраци от миналото. - Page 2 Icon_minitimeЧет Май 05, 2011 5:54 am

Благодарение на магическите символи имаше много светлина около Рик. Огледах капана му и нещата не бяха добри. 4 отделни окови го държаха в това състояние.
-Кой е там?- Изведнъж попита момчето.
-Спокойно, ще ти помогна.-Казах и го прегърнах…
Какво!? Тялото ми се движеше само. Сякаш някой друг го управляваше. Но не беше така. Знаех вече, че това тяло е хибрид от няколко определени личности. Изглежда през великата война някой се е опитал да създаде нещо и аз съм била резултата. Още търся всички отговори, но разбраното досега знаех, че нося гени на Майката изповедник Калан Амнел. Когато разбрах преди 40 години, беше голям шок. Изглежда частта от нея ми влияеше. Накрая успях да се измъкна от това влияние и се концентрирах върху затвора на Рик. Щях да използвам връзката, която направих по-рано с него, за да разбия оковите. Щях да ги взема и четирите, щеше да ни отнеме само час-два да се освободя. Започнах процеса и оковите бавно се появяваха на ръцете и краката ми. Накрая се прехвърлиха напълно и Рик се събуди. Той беше ключа към миналото ми.

Рик се съвзе и усети нещо тежко върху него. Когато отвори очи, забеляза, че върху него лежи момиче в безсъзнание, а Кейлън стоеше на един стол и гледаше недоволно. Когато видя косата осъзна кое е момичето. Това беше Пейн. Изглеждаше като нормано момиче без всичките си брони.
Върнете се в началото Go down
Рик Рал
Изповедник
Рик Рал


Брой мнения : 410
Join date : 20.04.2009
Age : 28

Ебинисия - призраци от миналото. - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Ебинисия - призраци от миналото.   Ебинисия - призраци от миналото. - Page 2 Icon_minitimeЧет Май 05, 2011 2:36 pm

Всичко отново се върна на мястото си... или почти всичко. Момичето лежеше върху Рик и не издаваше почти никакви признаци за живот, само на моменти се виждаше как си поема глътка въздух. Дали беше добре?
Той я отмести встрани, за да може да се изправи, но не му се искаше да я оставя на пода. Взе я внимателно и я остави на леглото си. Кейлън леко се намръщи, но после се приближи до младежа и го прегърна.
-Рик, ти се събуди. Пейн успя да ти помогне.
Това означаваше, че тя е ме е спасила. Но какво ставаше с нея сега? Тя нуждаеше ли се от помощ?
-Мисля, че трябва да я оставим да си почине. - Кейлън кимна в съгласие и двамата излязоха от стаята.
-Стражи, ако момичето в моята стая се събуди, уведомете ме. - чу се металното звън на бронята, защото стражите се раздвижиха, за да окажат чест на Господаря Рал.
-Искаш ли да слезе долу и да хапнем? - попита го тъмнокосото момиче.
-Да, умирам от глад.
Двамата се запътиха по безкрайните стъпала надолу, преминаха през няколко коридора и най-накрая се озоваха в просторната кухня. Ала това май не беше особено добра идея. Когато се появиха, прислугата престана да върши каквото правеше до преди секунда, а се закова на място като скала.
-Не се притеснявайте, тук сме само, за да хапнем малко. - това сякаш не беше голямо успокоение за тях, но пък веднага се заеха да слагат вечеря.
-Кейлън, Рик. Елате тук. - чу се познат глас иззад една маса. Беше Варан и си похапваше за вечеря.
-Здравей, Варан. - те му се усмихнаха и седнаха до него.
Върнете се в началото Go down
https://swordoftruth.catsboard.com
rivan
Господарят Рал
rivan


Брой мнения : 417
Join date : 20.04.2009

Ебинисия - призраци от миналото. - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Ебинисия - призраци от миналото.   Ебинисия - призраци от миналото. - Page 2 Icon_minitimeСъб Май 07, 2011 1:47 am

Чаках пред стаята, но никой не се показваше. По едно време реших да се разтъпча. Върнах се след 20 минути и видях двама стражи пред вратата.
-Какво става?-Попитах.
-Господарят Рал заповяда да я пазим и да му съобщим ако се събуди.- Отвърнаха заедно.
Стори ми се, че чух шум в стаята и влязох. Изглежда Пейн се беше събудила и се прозяваше. Без бронята изглеждаше нормално. Ако не знаех, щях да си помисля, че е нормално момиче. Късият и потник и плитки панталони разкриваха голяма част от тялото й и успях да видя много черни символи. Изглежда единственото място, където ги нямаше беше лицето. Щом ме видя, ми каза да се приближа.
-Ела да ми помогнеш. Тези брони се слагат бавно ако си сам.
-Добре.- Отвърнах аз.
Частите на бронята бяха доста тежки, но тя я носеше без проблем. Когато сложихме и последната част на място, тя започна да проверява дали са здраво закрепени. Дългата й черна коса си отиваше прекрасно с металния цвят на броните. Чудих се дали има връзка с изповедниците. Накрая си сложи наметалото и качулката.
-Отиваме да намерим останалите.
Звучеше доста властно, но все пак и доста нежно. Просто тръгнах след нея.
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Ебинисия - призраци от миналото. - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Ебинисия - призраци от миналото.   Ебинисия - призраци от миналото. - Page 2 Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Ебинисия - призраци от миналото.
Върнете се в началото 
Страница 2 от 2Иди на страница : Previous  1, 2

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Мечът на Истината RP :: Средната Земя :: Галеа-
Идете на: