Мечът на Истината RP
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Мечът на Истината RP

Впуснете се в приключение в света на Мечът на Истината
 
ИндексПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Диалог между двама

Go down 
2 posters
АвторСъобщение
rivan
Господарят Рал
rivan


Брой мнения : 417
Join date : 20.04.2009

Диалог между двама Empty
ПисанеЗаглавие: Диалог между двама   Диалог между двама Icon_minitimeВто Юни 15, 2010 1:19 am

И ето Ничи се намираше сред останките на Двореца на пророците. Мястото не се бе променило от когато беше жива. След като направи няколко крачи осъзна, че чувства присъствие. Щом се обърна видя Артър, който си летеше покрай нея като дух.
- Артър какво правиш тук?
Духът само я погледна и й се усмихна след това изчезна за миг и се появи до рамото й.
- Ами реших да тръгна с теб - каза той и отново се усмихна. - Сега след като всички върви по план, нямам друга работа. Пък и нека кажем, че имам известен интерес към теб. Отхвърли Пазителя и пак искаш да помогнеш в унищожението на света.
- Само това ли!- Възкликна тя.
- Хмм. Не сега немога да се покажа пред останалите. А с теб изглежда ще бъде забавно пътуване. И това което казах за мечовете се отнася и за мен. Мога да съм полезен, когато съм наоколо. Хайде нека бъден приятели или поне спътници - каза той леко и отново зарея из въздуха. - Ааа и само да вмъкна, само ти ме виждаш. За сега няма да се показвам на никой. ( Smile )
Ничи го изгледа, чудейки се какво да каже
Върнете се в началото Go down
Омиджис
Морещица
Омиджис


Брой мнения : 104
Join date : 11.12.2009
Age : 32

Диалог между двама Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Диалог между двама   Диалог между двама Icon_minitimeСря Юни 23, 2010 1:19 am

-Веднъж се подведох по думите на дядо ти и не знаеш колко страдание ми костваше това. - Ледено студено отсече тя. - Може да не съм първа подчинена на Пазителя, но не бих се обърнала срещу него, не отново. Нямаш се представа какво е наказанието за предателство... - Тонът й постепенно започна да се снижава.
-Но този път... - Започна Артър, но бе прекъснат от Сестрата на мрака.
-Виж, щом искаш остани, но пази тишина. - Студенината в гласът й се бе върнала. - Имам важна работа за вършене и не ми трябва допълнително разсейване. - Артър кимна безмълвно в знак на съгласие с поставените условия и примирено тръгна след Ничи. Дворецът на пророците наистина изглеждаше непроменен с изключение на няколко липсващи кули, срутени стени и купища прах. Русокоската се спря пред един мраморен олтар, поставяйки дланите си върху него. Затвори очи и се замисли. След миг върху лицето й се изписа почуда.
-Какво има? - Не се стърпя Артър и попита.
-Магията на Двореца е все още активна. Това ще рече, че времето тук тече много по-бавно от външния свят. Освен това всички магически стени и бариери са все още в сила. С други думи мястото е изпълнено с магия.
-Не е за вярване. - Недоумяващо възкликна момчето. -След цялото това време. - Ничи поклати глава. На нея също не й се вярваше.
-Щом всичко се е съхранило толкова време значи има надежда. - Развълнувано продума тя. Небрежно избута русите си коси назад и с бърза крачка се запъти на някъде. След няколко минути се озоваха в голяма стая с редица писания по стените. - Стаята на пророчествата! - Възкликна тя. Следващото нещо, което забеляза бе дребна и прегърбена женица, която бе коленичила пред централната стена, където винаги се изписваха най-новите и актуални пророчества. Младата магьосница се приближи до непозната, след което се изкашля престорено.
-Кой? Какво? - Измрънка под носа си, странницата. Изправи се мудно, обръщайки се към русокоската. Съзирайки Ничи, жената, която всъщност бе прегърбена старица на около 70-80 години пребледня. - Ничи? - Едвам се промъкна през устата й. - Наистина ли си ти? - Сестрата на мрака за миг се зачуди как бе разпозната толкова бързо, но осъзна, че Омиджис бе нейно пълно копие и хората, които са я познавали в миналото биха я разпознали и сега. Тя се загледа в лицето на старицата и съзря малък белег под формата на звезда до дясното й око.
-Сестра Пресила. - Думите й бяха пропити с надменност. Ничи се сети, за последния път когато бе видяла старицата в Двореца на пророците. Пресила бе 60 годишна Сестра на светлината, която имаше само една единствена цел - да служи на Създателя. - Изглежда годините не са били благосклонни към теб. - Не пропусна да се присмее русокоската. В отговор на подигравката, старицата просто сведе глава.
Какво търсиш тук, Ничи? - Плахо попита тя.
-Дойдох да видя последното пророчество, разбира се. - Мрачно отвърна тя и направи няколко крачки напред, обръщайки гръб на сестра Пресила. През цялото време, Артър стоеше в страни и безмълвно наблюдаваше ту помещението, ту двете жени. Сестрата на мрака огледа стената и рече да зачете пророчеството, но бе прекъсната.
-Ничи! - Силно извика Господарят Рал. - Зад теб! - Русокоската реагира светкавично бързо и с цялата си грация се обърна, избягвайки дакрата, с която старата жена бе посегнала да я намушка. Извади своята омагьосана дакра от ръкава на красивата си черна рокля и я заби право в сърцето на Пресила. Ярки светлини заблещукаха из помещението и само миг по-късно Сестрата на мрака бе абсорбирала хана на старата жена, която сега лежеше мъртва на студения под. Явно човек би направил всичко за да остане жив, дори това да означава да предаде Създателя, давайки клетва за служба пред Пазителя.
-Благодаря... - Прошепна с леко треперещ глас, Ничи. Младата магьосница осъзна, че ако не бе Артър едва ли щеше да избегне фаталното одраскване на дакрата.
-Казах ти, че съм на твоя страна. - Заяви младия мъж и се усмихна, придавайки си аура на важност. След като цялата тази суматоха отмина дойде време за пророчеството. Ничи застана пред стената и зачете с равен глас: "И когато настъпи второто пълнолуние тази, която първа предаде Пазителя ще се пробуди в тялото на белокосата странница само за да вземе копието и да донесе хаос на земята... И ще износи в утробата си дете толкова могъщо, че с неговото раждате ще се отвори пукнатина към Подземния свят". И Ничи, и Артър стояха онемели, невярвайки на прочетеното.
-Първата изменница... - Едвам проговори русокоската. - Това е сестра Лилиана.
-Белокосата странница... - Съвзе се и Артър. - Това е Елизабет. Изглежда, че не е била заразена с "червей", а нещо далеч по-страшно... - Двамата се спогледаха.
-Все още не разбирам защо Пазителят иска "Книгата на живота"... - Недоумяваше Ничи. - Възможно ли е да е след Орден? - Осъзнавайки какво е продумала изтръпна. - Имаш ли някаква идея какво е станало с "Книгата на преброените сенки"? - Тонът й бе станал сериозен, а в погледът й, макар и бегло се четеше притеснение.
Върнете се в началото Go down
rivan
Господарят Рал
rivan


Брой мнения : 417
Join date : 20.04.2009

Диалог между двама Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Диалог между двама   Диалог между двама Icon_minitimeПет Юни 25, 2010 11:41 pm

- Книгата на преброените сенки не е истинска. Беше доказано от Ричард Рал, че съществува само за заблуда. Чрез нея можеш само да умреш, но не и да успееш да направиш нещо. А относно Орден и аз за това се страхувах преди време. Имах ужасяващи видения и се погрижих да невъзможно да се намерят кутиите. Само аз знам как - след това Артър се накара да се усмихне. - Единствените ключове за Орден сега са само два: Мечът на Истината и Копието, което търсеше. Лилиана няма да може да го стичне през щитовете, но брат ми и Скал могат.
В очите на Артър се четеше притеснение.
- Ничи имам още много неща, които мага да кажа и разкрия но трябва да знам нещо. Ако Лилиана се докопа да копието светът ще бъде онищожен. Искам да знам готова ли си да ми помогнеш да спрем Пазителя. Ако успее ще умреш, както всеки друг на този свят. Знам че неискаш отново да попаднеш в лапите му затова ще ти предложа зделка. Ако ми помогнеш мога да ти предложа вечен живот, мога да ти върна и старото тяло. Ще ми помогнеш ли?
Върнете се в началото Go down
Омиджис
Морещица
Омиджис


Брой мнения : 104
Join date : 11.12.2009
Age : 32

Диалог между двама Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Диалог между двама   Диалог между двама Icon_minitimeНед Май 01, 2011 4:39 am

Безкрайни зелени полета изпълнени със свежи пролетни цветя. Красиви и разноцветни пеперуди извиващи се в грациозен танц, който погледнат от страни приличаше на невиждана феерия от цветове. В далечината се забелязваше малка дървена къщурка със спретната и поддържана градина. Пред нея бяха насядали хора - млада двойка с куп дечурлига около тях. Жената се изправи, приближи се до черния казан и с дълъг, дървен черпак разбърка лучената чорба, която къкреше на огъня. Разнесе се приятен аромат на подправки, който нежно се заигра около носовете на децата. Няколко минути по-късно трапезата бе сервирана и пред всеки имаше пълна, дървена паница. Само една от купите стоеше срамежливо в ъгъла, сама, без "собственик".
-Ничи! - Нежният глас на младата жена се разся насред безкрайното поле. - Хайде, скъпа, обядът е готов.
-Идвам, лельо. - Чу се някъде из между високите треви.
Това бе едно малко, русоляво момиче. Детето се беше излегнало сред буйната зеленина като безгрижно се въргаляше върху одеялото от цветя и тревички. Слънцето нежно галеше бледото й лице, докато група пеперуди се заиграваше около малкото й носле като от време на време кацаха върху него. Всичко беше толкова красиво и непокътнато, сякаш нарисувано от талантлив художник. Идилията бе пълна... До моментът, в който всичко започна да се разпада. Мрачни облаци наобиколиха слънцето, скривайки го в дебелите си пелерини. Пролетният ветрец се превърна в брулещ вятър. Цветята започнаха да увяхват едно по едно и миг по-късно нямаше и следа от тях. Същевременно огънят, на който до преди малко вреше вкусната лучена чорба, се бе разпалил и пламна пожар. Само за няколко минути това кътче от Рая се бе превърнало в пълна пустош. Малкото момиче не можеше да повярва на случващото се около нея. То се сгуши уплашено, а върху лицето му се стекоха сълзи. Не мина много преди пожарът да се разпростре навред цялата местност.
-Ничи... - Чуха се приглушени, далечни гласове. - Ничи, трябва да се събудиш...
Русокосото момиче изхлипа уплашено. Беше в капан, заобиколена от коварния огън. Краят наближаваше и нямаше спасение. Детето протегна ръка нагоре, сякаш се опитваше да докосне нещо или някой.
-Събуди се, Ничи! Бързо, преди да е прекалено късно...

* * *

-Аааааааааааааааааааа! - Чу се силен вик, придружен от ускорено и дълбоко дишане. Минаха няколко минути преди Ничи да успее да се навдигне от каменния под. Вледеняваща пот се стичаше по цялото й тяло. Русокоската беше задрямала... Но това не бе обикновена дрямка, нито поредния сън. Беше намесена магия, изключително силна магия. Сестрата на Мрака огледа наоколо. Не й отне много преди да установи, че бяха минали дни, даже месеци... В продължение на толкова много време е била в нечий капан. В главата й се зародиха хиляди въпроси. Кой би го сторил? Как успя да се освободи от магията? Защо точно сега? Какво се очакваше да направи? Къде бе изчезнал спътникът й? - Артър? - Интуитивно извика тя, но така и не получи отговор. Вероятно магията не бе хванала и него в коварния капан, тъй като той беше дух. - По дяволите. - Изруга, Ничи. Едва сега усети ужасното главоболие, което имаше. Да не говорим, че стомахът й издаваше звуци като на освирепял звяр. Това бе нормално като се има пред вид от колко много време не бе слагала и хапка в устата си. Трябваше да направи нещо по въпроса. В Двореца на Пророците едва ли беше останала някаква храна, а дори и да имаше тя със сигурност нямаше да е годна за ядене. Младата жена се намуси, свивайки сърдито вежди. По всичко изглеждаше, че ще трябва да напусне пределите на двореца. Провери дали омагьосаните и дакри са на мястото си, затегна леко разпусналата й се рокля, небрежно избута падналите пред лицето й кичури коса и с уверена крачка се запъти към изхода. Беше време за лов...
Върнете се в началото Go down
rivan
Господарят Рал
rivan


Брой мнения : 417
Join date : 20.04.2009

Диалог между двама Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Диалог между двама   Диалог между двама Icon_minitimeВто Май 03, 2011 8:27 pm

Бяха минали почти два месеца, откакто Ничи припадна. Тогава се пробвах да й помогна, но нямаше ефект. Затова се пробвах да намаля силата на магията. Но за тази цел трябваше да си намеря някакво тяло. Нямаше как да е човешко в този пущинак. След няколко дена търсене бях намерил самотен вълк, който умираше. Щом настъпи неговия край, се възползвах от тялото и го обладах. Попромених го с магия, за да е по-полезно. Сега изглеждаше като митичен звяр. Над 1.50 висок, черна лъскава козина и огромни зъби и нокти. Беше си доста страховита гледка.
Отне ми доста време, но успях да начертая огромен магически кръг около останките от двореца. След това само чаках магията да отслабне до момента, в който щеше, да освободи Ничи. Е предполагах че ще е скоро. Беше изминал месец от първите признаци на отслабване. Сега бях на лов. Предполагах, че ще е гладна, когато се събуди. Изведнъж чух шум в един храст и нападнах. Успях да хвана някаква сърна. Аз не се нуждаех от много храна с това тяло. Бях го модифицирал по начин, който изискваше само няколко хапки за седмица. Захапах плячката и се насочих към руините на двореца.
Щом стигнах видях, че Ничи я няма. Оставих сърната и се насочих към нея. Ако беше толкова изтощена, колкото си мислех. Тя нямаше дори да може, да прави магии.
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Диалог между двама Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Диалог между двама   Диалог между двама Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Диалог между двама
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Мечът на Истината RP :: Старият Свят :: Останките от Двореца на Пророците-
Идете на: